Çamaşır makinesi rezistans: Çamaşır makinesi içine alınan suyu termostatta ayarlanan sıcaklıkta ısıtan devre elemanıdır. Paslanmaz çelikten yapılmış ve kazan içerisine yerleştirilmiştir. Kazan içerisine yerleştirildiğinden dolayı yıkama suyunu dışarıya sızdırmaması için sızdırmaz conta ile yalıtımı yapılmıştır. Rezistans 220 volt ile çalışır.Bazı çamaşır makinelerinde iki rezistans bulunmaktadır. Böylece kullanım rahatlığı sağlanmaktadır. Rezistansın en büyük sorunları kireçlenme ve kazanda su yok iken çalıştırmasıdır.

Çamaşır makinesi yıkama suyunu ısıtmıyor ise rezistans(ısıtıcı) arızalı olabilir. Makine arka kapağını açarak rezistans uçları kontrol edilir. Termostat bozuk olabilir. Devresi kontrol edilir, ısıtıcıya giden kablolar ve güç kaynağı kontrol edilir. Rezistans devresinde olan röle kontakları kapanmıyor olabilir. Röle kontrol edilir. Yapılan işlemler sonrasında arıza durumu devam ediyor çamaşır makinesinde yıkama suyu ısınmıyor ise rezistansın yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Çamaşır makinesi yıkama suyunu çok uzun sürede ısıtıyor ise genellikle havanın soğuk olmasından dolayı kış aylarında olan bir durumdur. Bazı çamaşır makinelerinde tek rezistans yerine çift rezistans kullanılmıştır .Rezistanslardan biri aktif işlem sağlamıyor olabilir yenisi ile değiştirilmelidir. Şebeke gerilimi düşük olabilir, gerilim regülatörü kullanılarak önlenebilir. Rezistans günümüz koşullarında şebeke suyunun durumundan dolayı  kireçlenmiş olabilir kireç karşıtı temizleyici maddeler ile çamaşır makinesini şebeke suyundan oluşan kireçlenmeyi önleyebilirsiniz.

emfelectronicmarket.com olarak çamaşır makinesi rezistans ürünlerinde kaliteli, uygun fiyatlı, satış sonrası destek ile güvenilir bir alışveriş platformu ile tarafınıza ulaştırma imkanı sunmaktayız.

 

Sırala
Görünüm:
Toplam 21 ürün görüntüleniyor.