Çamaşır makinesi kayış:Kayış kasnak mekanizmalı çamaşır makinelerinde kullanılır. Yıkama-sıkma motorundan aldığı döndürme hareketini kasnağa ileten kısmıdır. Esnek bir malzeme olduğu için arıza olayı pek yoktur. Kayış değişiminde gerginlik ayarını kontrol etmek gerekir. Kayış zamanla tahriş olduğunda yenisi ile değiştirilmelidir.

Çamaşır makinesinin kazan bölümü özellikle sıkma döngüsünde yüksek devirlerde dönüyor. Bu durumda kasnak ve motor arasında bulunan kayışın olabildiğince gergin olması gerekiyor. Uzun yıllar boyunca kullanılmış bir kayış gerginliğini kaybederek esneyebiliyor ve kasnaktan çıkabiliyor. Kalitesiz kayışlar zamanla aşınarak kopabiliyor. Kayışın yerinden çıkmasının bir diğer sebebi de kasnağın kırılması. Çamaşır makinesine atılmaması gereken büyük cisimler atıldığında veya aşırı yüklemeler yapıldığında kasnak kırılması meydana gelebiliyor. Kayış atmasının bir diğer sebebi de çamaşır makinesi kolonunda, yani kazanla kasnağın birleştiği yerde bulunan bilyelerin gevşemesi ve aşınması. Bilyelerde bir arıza meydana geldiğinde kazana bağlı olan kasnak yalpalayarak döndüğü için kayışın yerinden çıkmasına neden oluyor.

Eğer çamaşır makinesi kazanı zor dönüyor ise ilk olarak motor ve kazan arasındaki kayışın kopmuş olabileceği durumunu göz önünde bulundurmak gerekir. Kazana sert bir madde sıkışması kayışın zorlanmasına ve buna bağlı olarak da yıpranıp kopmasına neden olabilir. Bu durumda makine kazanı zor döner yada hiçbir hareket sağlamaz. Yapılacak işlem zarar gören kayışın tamamen orijinal parça ile değiştirilmesidir.

Çamaşır makinesindeki kayış, tamburun dönüşünde yer alan önemli bir bağlantıdır. Kayış, çamaşır makinesi motoruna ve kasnağa takılır. Kasnak sırayla tambura monte edilir. Motor dönmeye başladığında, kasnak ve buna bağlı olarak çamaşır makinesinin tamburu kayış boyunca dönmeye başlar.

emfelectronicmarket.com olarak çamaşır makinesi kayış ürünlerinde kaliteli, uygun fiyatlı, satış sonrası destek ile güvenilir bir alışveriş platformu ile tarafınıza ulaştırma imkanı sunmaktayız.

 

Sırala
Görünüm:
Toplam 36 ürün görüntüleniyor.
Benzer Ürünler