Çamaşır makinesi motor grubu: Çamaşır makinelerinde bir fazlı yardımcı sargılı asenkron ya da AC seri(universal) motor kullanılmaktadır. Makinede kullanılan motor bir fazlı yardımcı sargılı ise bunlar çit sargılı olmaktadır. Statorda bulunan çift sargı iki ayrı kutup sayısının meydana gelmesini sağlamaktadır. Motorlarda iki sargı bulunur. Bunlardan biri, yıkama sargısı diğeri de sıkma sargısıdır. Bilindiği gibi bir elektrikli motorda kutup sayısının 2 olması dakikadaki devir sayısını 3000d/dak,4 olması 1500d/dayamaktadır.

Çamaşır makinesi yıkama işlemini yaparken çok kutuplu birinci sargılardan akım geçer ve rotör yavaş döner. Sıkma işlemi anında ise iki kutuplu ikinci sargılardan akım geçer ve rotör hızlı döner.

Çamaşır makinesi su alıyor ama yıkama yapmıyor ise yıkama motoru bozulmuş olabilir.Makinenin arkasındaki kapağı açılarak kayış düzeneği çıkartılarak motor çalıştırılır bunu yapmamızın neden motor le kasnak arasındaki kayış yerinden çıkmış veya kopmuş olabilir.Yapılan işlemler sonucunda çamaşır makinesindeki arıza durumu devam ediyorsa daha fazla müdahale edilmeden yıkama motoru yenisi ile değiştirilmelidir.

İnverter motorlu bir çamaşır makinesi, alternatif akımı doğru akıma dönüştürebilir bu ana ünitedir, ancak bu ünitenin tek özelliği değildir. İnverter motor istenen frekansın akımını kontrol eder, böylece tamburun dönme frekansını ve hızını daha doğru şekilde kontrol etmek mümkündür. Bu motorun tasarım özelliklerinde ,normal olana kıyasla farklılık vardır motorlu cihaz fırça kullanmayacak şekildedir, rotörun hareketi elektromanyetik alanların etkisiyle gerçekleşir.

emfelectronicmarket.com olarak çamaşır makinesi motor grubu ürünlerinde kaliteli, uygun fiyatlı, satış sonrası destek ile güvenilir bir alışveriş platformu ile tarafınıza ulaştırmaa imkanı sunmaktayız.

Sırala
Görünüm:
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.