Çamaşır makinesi pompa motoru: Görevi kazan içindeki kirli suyu dışarı atmaktır. Makine yıkama ve durulama programları sonunda ve sıkma işlemi yaparken program cihazından aldığı sinyal ile pompa motoru devreye girer.

Çamaşır makinesinin temel çalışma prensibi doğrultusunda seçtiğiniz program için mevcut teknik özellikleri doğrultusunda su alımı ve yıkama işlemlerini gerçekleştirir. En son olarak sıkma aşamasına geçmeden önce mevcut olan suyu dışarıya atmaya çalışır. Eğer bu suyu atma aşamasında bir sorun yaşarsa makineniz hata verecek ve çalışmaz hale gelecektir. Bunun içinde eski nesil çamaşır makinesi modellerinde ön paneldeki ışıklar yardımıyla ,yeni nesil çamaşır makinesi modellerinde içse dijital gösterge ekranında hata kodları yardımıyla bildirir. Bu şekilde çamaşır makinenizin programının sonlanması ve sıkma aşaması için su atımını gerçekleştiremediğini anlarsınız. Çamaşır makinenizde böyle bir arıza, dijital gösterge ekranında E 18 hata kodu ile verilir. Çamaşır makinesinde yıkanan küçük boyutlu çamaşırlar ,toka ,tel, madeni para ya da düğme gibi yabancı cisimler su tahliyesi sırasında pompa motoru filtresini tıkamış ve zarar vermiş olabilir. Bunu algılayan çamaşır makinesi E18 hatası verir. Çamaşır makinesi su tahliye filtresindeki yabancı cisim çıkartarak ,hata kodunu düzeltebilirsiniz. Ancak burayı kontrol ettiğinizde bir şey düzelmiyor çamaşır makinesi hata vermeye devam ediyorsa tıkanıklığa neden olan etken farklı bir durumdur yapabileceğiniz bir işlem müdahalesi çamaşır makinesinde farklı problemlere neden olabilir. Çamaşır makinenizde bu hata kodunu almanız durumunda tıkanıklık tespit edilirse giderilir düzelmemesi durumunda cihazın pompa motoru incelenmeli müdahale edilmeli iyileştirme durumunda değilse mutlaka yeni bir pompa motoru ile değiştirilmelidir.

emfelectronicmarket.com olarak çamaşır makinesi pompa motoru ürünlerinde kaliteli, uygun fiyatlı, satış sonrası destek ile güvenilir bir alışveriş platformu ile tarafınıza ulaştırma imkanı sunmaktayız.

 

Sırala
Görünüm:
Toplam 44 ürün görüntüleniyor.