DEMIRDOKUM

 DemirDöküm, 1954 senesinde İstanbul'da kurulmuş ve ısıtma, su ısıtma ve iklimlendirme sektörlerinde faaliyette bulunan bir şirkettir. Türkiye'nin ilk sanayi şirketleri.
Şirket, 1955-2007 seneleri arasında Koç Holding bünyesindeyken, Koç Holding 2007 senesinde% 72,56 hissesini 211,1 000 000 Euro bedelle Almanya merkezli Vaillant Grubu şirketine devretti.
 Isıtma piyasasında pek çok cihaz, sistem ve hizmetini Türkiye'de ilk gerçekleştiren firma olan DemirDöküm, Türkiye'nin ilk döküm radyatörleri, kombi, soba, ısıtma sistemi, şofben, panel radyatör ve kombi imalatı yapmaktadır. DemirDöküm Ar-Ge yapmış olduğu çalışmalar kapsamında sürdürülen projelerde, DemirDöküm Ar-Ge mühendisleri tarafından tasarlanan yazılım ve donanımlar kullanılıyor. Stratejik olarak çevre, verimlilik, yenilenebilir ve alternatif enerji kaynaklarının kullanımı, sistem yaklaşımı ile kişisel çözümler geliştirmek ve otomasyon-iletişim teknolojisinin ürünlere, güneş enerji sistemlerine, kademeli çözümlere ve akıllı kontrol sistemlerine uygulanması temel Ar-Ge konuları arasındadır.
İlk ihracatına 1968 senesinde Ürdün'e dökme demir radyatör satarak başlayan DemirDöküm, şu an için 40'tan fazla ülkeye ihracat yapıyor.

Sırala
Görünüm:
Toplam 37 ürün görüntüleniyor.