VAILLANT

Vaillant Vuw Üç Yollu Vana Gr. 7182623107

Ürün Kodu : 349
Fiyat
:
300,00 TL + KDV
KDV Dahil
:
354,00 TL
Havale ile
:
TL 343,38
VAILLANT
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Uyumlu Modeller Ve Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
  • Vaillant Vuw Üç Yollu Vana

  • VAİLLANT ÜÇ YOLLU VANA

   VAİLLANT ÜÇ YOLLU VANA NEDİR ?

   Vaillant Vuw Üç Yollu Vana, ısıtma sistemlerinde kullanılmakta olan kombi yedek parçası kombi sisteminin ısıttığı kalorifer sıcak suyunu motorlu vana yardımı yada mekanik olarak yön değiştirmesini sağlayan yedek parçadır. Ana esanjör de ısıtılan su talep doğrultusunda plaka esanjöre gitmesi için yönlendirilir. Bu sayede plaka esanjör de şebeke suyu ve ana esanjörden gelen su birbirine temas etmeden ısı transferini gerçekleştirir .Bu işlemi gerçekleştiren parçaya üç yollu vana denmektedir.

    VAİLLANT ÜÇ YOLLU VANA NEDEN BOZULUR ?

   Vaillant Vuw Üç Yollu Vana, bozulma nedenleri başlıca sebebi sistemde bulunan kireçlenmeden dolayı oluşmaktadır. Bunu engellek için yapılması gereken işlem tesisatta bulunan suyun ph değerinin düzenli olmasıdır. bunun için Aqua plus tesisat koruma kimyasılı kullanılmalıdır.

   VAİLLANT ÜÇ YOLLU VANA NEREDEN ANLAŞILIR ?

   Vaillant Vuw Üç Yollu Vana, asli görevi olan ana eşanjörde ısıtılan sıcak suyun yönlendirme görevini tam yapamadığında veya içerisinde bulunan yönlendirme miline bağlı olan orinğleri özelliğini kaybederek dışarıya su kaçırmasında anlaşılmaktadır. su kaçırma probleminde kombide bulunan su basınç göstergesi düşmektedir.

   VAİLLANT ÜÇ YOLLU VANA NASIL DEĞİŞTİRİLİR ?

   Vaillant Vuw Üç Yollu Vana, değişimde sistem üzerinde bulunan elektrik beslemesi kesilmelidir. Kombi ve Tesisatta bulunan su boşaltılmalıdır. Vaillant Vuw Üç Yollu Vana üzerinde bulunan rekorlar sökülüp plaka eşanjör ile bağlantılı olan segman  sökülerek çıkartılır. Yenisi aynı işlemle tersten devam edilerek işlem tamamlanır. İşlem tamamlandıktan sonra su doldurma vanasından sisteme su basılarak sistem basıncı istenilen seviyeye getirilir. Emniyet tedbirleri yapıldıktan sonra cihaz çalıştırılır.