ALARKO

Alarko Emniyet Ventili

Ürün Kodu : 242
Fiyat
:
30,00 TL + KDV
KDV Dahil
:
35,40 TL
Havale ile
:
TL 34,34
ALARKO
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Uyumlu Modeller Ve Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Alarko Emniyet Ventili

  EMNİYET VENTİLİ NEDİR ?

  Alarko emniyet ventili tüm konvansiyonel kombi cihazlarında bulunan sitem içerisindeki fazla su miktarını cihaza zarar vermemesi için otomatik olarak sistem dışına atmaya yarayan kombi yedek parça elemanıdır. Emniyet ventili çeşitleri olarak konvansiyonel cihazlarda 3 bar olarak ayarlanmaktadır. Sistemde bulunan kombi yedek parçalarına su basıncı ile baskı uygulayıp patlatmaması için yaylı bir mekanizma ile ayar vidası ile istenilen basınç elde edilebilmektedir. Emniyet ventili çeşitleri plastik ve satı mamulden imal edilebilir, sadece başlık kısmı plastik olarak imal edilmektedir.

  ALARKO EMNİYET VENTİLİ NEDEN BOZULUR ?

  Alarko emniyet ventili sistemde olusan basınç arızaları ile ilgili olarak aktif hale gelmesinden dolayı bozulmaktadır.

  ALARKO EMNİYET VENTİLİNİN BOZULDUĞU NEREDEN ANLAŞILIR ?

  Alarko kombi emniyet ventili otomatik olarak çalıştığından su akıtması yaptığında bozulmuş demektir. Yani kombinizin normal olan basıncı 1.5 ps bar ‘da iken emniyet ventilinden su damlıyorsa emniyet ventiliniz arızalanmış, değiştirilmesi gerekmektedir. Firmamızdan temin ettiğiniz emniyet ventilini bir kombi teknik servis aracılığı ile montajını kolayca yaptırabilirsiniz.

  ALARKO EMNİYET VENTİLİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR ?

  Alarko emniyet ventili sistemde arıza nedeni tespit edildikten sonra değiştirilmelidir. Ariza giderildiğinde su akıtma devam ediyorsa sistem suyu boşaltılır. Dişli yada segmanlı olan emniyet ventili sökülerek yenisi yerine takılır. Alarko emniyet ventili teknik servis birimleri tarafından değiştirilmesi gerekmektedir.  İşlem tamamlandıktan sonra gerekli emniyet tedbirlerinin kesilikle yapılması gerekmektedir.