ALARKO

 1954 senesinde İshak Alaton ve Üzeyir Garih tarafından limited ortaklık olarak kurulmuş olan Alarko, 1973 senesinde holding olarak kurulmuş ve 1974 senesinde halka açılmıştır. Şirket bugün 65 yılı aşkın kuvvetli geçmişi ve operasyonları ile Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından birisidir. 5 farklı faaliyet alanında, global ortak girişim olmak üzere 24 iştirak, 7.000 çalışan ve 2019 yıl sonu itibarıyla 11,2 milyar TL senelik kombine ciro.

Alarko Holding, önde gelen markaları, çeşitli alanlardaki geniş deneyimi ve deneyimsi, üstün teknoloji odaklı Ar-Ge yatırımları, ulusal satış ağı, global projeleri ve global rekabet hırsıyla Türkiye ekonomisinin en saygın kuruluşlarından birisidir. Alarko Holding, kurulmuş olduğu ilk günden beri beri taviz vermediği kurumsal etik değerleri, tüm ürün ve hizmetlerinde üstün kalite ilkesi ve insana yatırım politikası ile güven ve prestij simgesi haline gelmiştir.

Taahhüt Grubu, dünya standartlarında projeleri başarı ile uygulayarak hem yurtiçi hem de yurt dışında anahtar teslim projeler gerçekleştirmektedir.

Türkiye ve dünyada enerji tüketimindeki artış göz önüne alınarak hızlı yatırımlarına devam etmekte olan Enerji Grubu, Enerji Üretimi ve Enerji Dağıtımının beraberinde Enerji Ticareti de yapmaktadır. Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. 2009 senesinde özelleştirme ile devralınan (MEDAŞ), Türkiye yüzölçümünün yaklaşık% 10'una tekabül eden bir bölgede elektrik dağıtım hizmeti sunmaktadır. Şirketin işlettiği hidroelektrik, doğalgaz ve termik santrallerin beraberinde Türkiye'nin ilk fotovoltaik (PV) güneş enerjisi santrali 2012 senesinde üretime başlamıştır.

Sanayi ve Ticaret Grubu, ısıtma ve havalandırma hizmetleriyle klima ve pompaların üretimi, satışı ve satış sonrası hizmetleriyle istikrarlı ve başarılı bir büyüme seyrini devam ettirmiştir. Alarko Sanayi ve Ticaret Grubu, 1998 senesinde, iklimlendirmede dünya lideri olan Amerika merkezli Carrier ile stratejik bir ortak girişime girdi. Alarko Carrier, bu ortaklıktan doğdu ve tüm gruba ivme kazandırdı.

20 yıldan fazladır deneyimi ile Turizm Grubu, dünya genelinde hızla büyüyen ve Hillside Beach Club, Hillside City gibi başarılı işletmeleriyle daima "rekabetin ötesinde" olmayı amaçlayan Türkiye'nin ilk "eğlence" sektöründeki temsilcisidir. Club, Cinecity sinemaları ve Sanda Spa.

Arazi Geliştirme Grubu, 45 yılı aşkın deneyim ve deneyimi ile tüm projelerinde fark yaratarak 2000'li yılların en prestijli markalarından Alkent'i geliştirmiştir.

Alarko Holding, tüm faaliyet alanlarında üstlendiği dünya standartlarında projelerle Türkiye'ye değer katmaya devam ediyor.

Sırala
Görünüm:
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.