Kombi Parçaları

KOMBİ YEDEK PARÇA

16 Şubat 2023

Kombi Yedek Parça | EMF Electronic: Kaliteli ve Güvenilir Yedek Parçalar

EMF Electronic olarak, kombi yedek parçaları konusunda uzmanız. Yüksek kaliteli ürünlerimiz ve hizmetlerimizle müşterilerimize en iyi deneyimi sunuyoruz. Bu makalede, kombi yedek parçaları hakkında her şeyi öğreneceksiniz ve EMF Electronic'in size nasıl yardımcı olabileceğini öğreneceksiniz.

AKIŞ ŞALTERİ

10 Şubat 2023

Akış Şalterleri ve Önemi

Kombi cihazının vazgeçilmez bir parçası olan akış şalterleri, kalorifer ya da sıcak su ihtiyacınızı elektronik karta ileten ve kombi çalışmasını başlatan önemli bir unsurdur. Kombi zaten çalışır durumda iken, pasif durumdan aktif duruma geçerek sıcak su moduna geçişi gerçekleştirir. Bu nedenle hem kalorifer hem de sıcak su kullanımı için kombi cihazlarında akış şalterleri çok önemlidir.

KOMBİ DÜĞMESİ

10 Şubat 2023

Kombi Düğmeleri: Değişim ve Tamir İşlemleri

Kombi cihazları, evlerimizdeki ısı ayarlarını yapmamıza yardımcı olan önemli bir cihazdır. Bu cihazlar, sıcak su ve kalorifer sıcaklığı için iki farklı anahtar üzerinde bulunur. Bu anahtarlar, genellikle sol tarafta su sıcaklığı ayar düğmesi, sağ tarafta ise kalorifer sıcaklığı ayar düğmesi bulunur. Ancak, zamanla bu düğmelerde kırılma, çizilme veya arıza oluşabilir ve ısı ayarları yapamayabilirsiniz. Bu durumda, cihazınızın kombi düğmeleri tamir veya değiştirilmelidir.

KOMBİ GENLEŞME TANKI

10 Şubat 2023

Genleşme Tankı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kombi sistemlerinin çalışması sırasında su sıcaklığının artmasıyla birlikte hacim de artar. Bu artış, kombinin basıncının da aşırı derecede artmasına neden olabilir ve bu durum cihazın arızalanmasına ya da patlamasına sebep olabilir. Bu nedenle kombinin doğru çalışması için gerekli dengeyi sağlamak amacıyla genleşme tankı kullanılır.

KOMBİ 3 BAR

10 Şubat 2023

3 Bar Vana: Kombi Cihazlarında Basınç Ayarı

Kombi cihazlarının içerisinde bulunan 3 bar vana, kombinin basınç ayarının gerçekleştirilmesi için oldukça önemli bir parçadır. Kombi kullanımı sırasında, basınç ortalama 1,5 bar düzeyinde bulunmalıdır. Eğer bu değerin altına düşerse, vana açılarak kombi içerisinde su alınması ve basınç ayarının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ancak basınç 3 barın üzerine çıkarsa, kombiden su tahliyesi yapılarak basınç düşürülmelidir.

KOMBİ PETEK İLACI

10 Şubat 2023

Kombi Petek İlacı: Kalorifer Tesisatınızın Verimli İşleyişini Sağlamak İçin

Kombi cihazları, evlerimizin ve işyerlerimizin en önemli ısıtma kaynaklarından biridir. Ancak, zaman içerisinde kullanım sonucu kalorifer tesisatındaki petekler kirlenerek, kombinin verimliliğini azaltabilir. Kombi petek ilacı, bu sorunu ortadan kaldırarak kalorifer tesisatının verimli işleyişini sağlamaya yardımcı olur.

KOMBİ ATEŞLEME GRUBU

10 Şubat 2023

Kombi Cihazlarında Yanma Odası ve Ateşleme Grubu

Kombi cihazları, evlerimizin ve işyerlerimizin sıcak su ve ısı ihtiyacını karşılamak için kullanılan önemli bir enerji kaynağıdır. Bununla birlikte, kombi cihazlarının düzgün bir şekilde çalışması için çeşitli parçalarının düzgün bir şekilde çalışması gerekir. Bu parçalar arasında en önemlilerinden biri de yanma odası içinde yer alan ateşleme grubudur.

KOMBİ NTC

10 Şubat 2023

Kombi Cihazlarında NTC Nedir ve Önemi

Kombi cihazları, evlerimizde ve işletmelerimizde sıcak su ve ısınma ihtiyacımızı karşılayan cihazlardır. Kombi cihazları içerisinde sıcaklığı ölçen kısım NTC olarak bilinir. NTC, kombi cihazlarının doğru ve verimli çalışmasının temel unsurlarından biridir. Bu yazımızda, NTC nedir, nasıl çalışır ve kombi cihazlarında önemi hakkında detaylı bilgi verilecektir.

KOMBİ TÜRBİN

10 Şubat 2023

Kombi Cihazının Çalışması Sırasında Kalorifer Devreye Girişi ve Sıcak Su Üretimi

Kombi cihazı, evinizde ısıtma ihtiyacını karşılamak için en önemli enerji kaynaklarından biridir. Bu cihazlar, ısıtma ve sıcak su ihtiyaçlarınızı aynı anda karşılamaya yardımcı olurlar. Kombi cihazının çalışması sırasında, kalorifer devreye girdiğinde sürekli bir şekilde ısıtma sağlanır. Aynı zamanda sıcak su ihtiyacınız olduğunda, türbin devreye girerek sıcak su açılması için elektronik karta komut verilir.

BUDERUS Arıza Kodları

01 Haziran 2020
Buderus Arıza Kodları