ECA

Euro Star 3 Bar Emniyet Ventili

Ürün Kodu : 180
Fiyat
:
47,00 TL + KDV
KDV Dahil
:
55,46 TL
Havale ile
:
TL 53,80
ECA
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Uyumlu Modeller Ve Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
  • Eca Eurostar Emniyet Ventili

   EMNİYET VENTİLİ NEDİR ?

   Eca Eurostar emniyet ventili tüm konvansiyonel kombi cihazlarında bulunan sitem içerisindeki fazla su miktarını cihaza zarar vermemesi için otomatik olarak sistem dışına atmaya yarayan kombi yedek parça elemanıdır. Emniyet ventili çeşitleri olarak konvansiyonel cihazlarda 3 bar olarak ayarlanmaktadır. Sistemde bulunan kombi yedek parçalarına su basıncı ile baskı uygulayıp patlatmaması için yaylı bir mekanizma ile ayar vidası ile istenilen basınç elde edilebilmektedir. Emniyet ventili çeşitleri plastik ve satı mamulden imal edilebilir, sadece başlık kısmı plastik olarak imal edilmektedir.

   ECA EUROSTAR EMNİYET VENTİLİ NEDEN BOZULUR ?

   Eca Eurostar emniyet ventili sistemde olusan basınç arızaları ile ilgili olarak aktif hale gelmesinden dolayı bozulmaktadır.

   ECA EUROSTAR EMNİYET VENTİLİNİN BOZULDUĞU NEREDEN ANLAŞILIR ?

   Eca Eurostar kombi emniyet ventili otomatik çalıştığından su akıtması yaptığında bozulmuş demektir. Yani kombinizin normal olan basıncı 1.5 ps bar ‘da iken emniyet ventilinden su damlıyorsa emniyet ventiliniz arızalanmış, değiştirilmesi gerekmektedir. Firmamızdan temin ettiğiniz emniyet ventilini bir teknik servis aracılığı ile montajını yaptırabilirsiniz.

   ECA EUROSTAR EMNİYET VENTİLİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR ?

   Eca Eurostar emniyet ventili sistemde arıza nedeni tespit edildikten sonra değiştirilmelidir. Ariza giderildiğinde su akıtma devam ediyorsa sistem suyu boşaltılır. Dişli yada segmanlı olan emniyet ventili sökülerek yenisi yerine takılır. Eca Eurostar emniyet ventili teknik servis birimleri tarafından değiştirilmesi gerekmektedir.  İşlem tamamlandıktan sonra gerekli emniyet tedbirlerinin kesilikle yapılması gerekmektedir.