• 0
 • 1
ARISTON

Ariston Uno Kombi Emniyet Ventili 7181008703

Ürün Kodu : 244
Fiyat
:
87,00 TL + KDV
KDV Dahil
:
102,66 TL
Havale ile
:
TL 99,58
ARISTON
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Uyumlu Modeller Ve Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Ariston Uno Emniyet Ventili

  EMNİYET VENTİLİ NEDİR ?

  Ariston Uno emniyet ventili tüm konvansiyonel kombi cihazlarında bulunan sitem içerisindeki fazla su miktarını cihaza zarar vermemesi için otomatik olarak sistem dışına atmaya yarayan kombi yedek parça elemanıdır. Emniyet ventili çeşitleri olarak konvansiyonel cihazlarda 3 bar olarak ayarlanmaktadır. Sistemde bulunan kombi yedek parçalarına su basıncı ile baskı uygulayıp patlatmaması için yaylı bir mekanizma ile ayar vidası ile istenilen basınç elde edilebilmektedir. Emniyet ventili çeşitleri plastik ve satı mamulden imal edilebilir, sadece başlık kısmı plastik olarak imal edilmektedir.

  ARİSTON UNO EMNİYET VENTİLİ NEDEN BOZULUR ?

  Ariston Uno emniyet ventili sistemde olusan basınç arızaları ile ilgili olarak aktif hale gelmesinden dolayı bozulmaktadır.

  ARİSTON UNO EMNİYET VENTİLİNİN BOZULDUĞU NEREDEN ANLAŞILIR ?

  Ariston Uno kombi emniyet ventili otomatik çalıştığından su akıtması yaptığında bozulmuş demektir. Yani kombinizin normal olan basıncı 1.5 ps bar ‘da iken emniyet ventilinden su damlıyorsa emniyet ventiliniz arızalanmış, değiştirilmesi gerekmektedir. Firmamızdan temin ettiğiniz emniyet ventilini bir teknik servis aracılığı ile montajını yaptırabilirsiniz.

  ARİSTON UNO EMNİYET VENTİLİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR ?

  Ariston Uno emniyet ventili sistemde arıza nedeni tespit edildikten sonra değiştirilmelidir. Ariza giderildiğinde su akıtma devam ediyorsa sistem suyu boşaltılır. Dişli yada seğmanlı olan emniyet ventili sökülerek yenisi yerine takılır. Ariston Uno emniyet ventili teknik servis birimleri tarafından değiştirilmesi gerekmektedir.  İşlem tamamlandıktan sonra gerekli emniyet tedbirlerinin kesilikle yapılması gerekmektedir.