UV Lamba Kart Grubu

27 Ekim 2020
UV Lamba Kart Grubu

Aktif Hijyen(Beko) ve Ultra Hijyen(Arçelik) teknolojisine sahip yeni kurutma makinelerimiz 3890 UV (Arçelik) ve D 92 UV (Beko) ürünlerde, aşağıda bulunan resimlerde görüldüğü üzere ön yatakta UV (ultraviyole) lamba ve UV kart bulunmaktadır.

UV Lamba, UV-C ışını içermektedir. Bu nedenle UV lamba, cihaz dışarısına çıkarılıp çalıştırılmamalı; lambaya çıplak gözle bakılmamalıdır. Üründeki dış kapak, lambanın yaydığı ışını geçirmez, bu nedenle kapak kapalı ürün çalışırken dışardan bakıldığında göze zararı yoktur. UV lamba, ürün kapağı kapalı olmadan çalıştırılmamalıdır.
Ürünün kullanım amacı dışında kullanılması, UV lamba koruma camının veya ürün kapağının hasarlanması, tehlikeli UV-C ışınının çıkmasına neden olabilir. UV-C ışını, düşük dozlarda bile gözlere ve cilde zarar verebilir. Açıkça hasar görmüş ürüne kesilmeye ve kimyasala dirençli koruyucu eldiven ve maske olmadan müdahale edilmemelidir. Böyle bir durumda ışık kaynağına bakmayın ve ortamı havalandırın. Ürün fişe takılı ise derhal fişini çekin.

CONFIDENTIAL
UV lamba içeren ürünlere müdahale ederken, UV lamba koruma camının sağlam olduğunun kontrolu yapıldıktan sonra ürünün servis işlemini yapınız. UV lamba koruma camı hasarlı ise ürünün fişe takılı olarak diğer servis hizmetlerinin yerine getirilmesi riskli olacaktır. Önce ürün fişten çekilerek ortam havalandırılmalı ve hasarlanmış UV lamba ve UV kart grubu kesilmeye ve kimyasala dirençli koruyucu eldiven ve maske ile çıkarılmalı, sonra diğer servis tamir işlemleri yürütülmelidir.
• UV kart ve UV lamba grubuna müdahale etmeden önce ürünün fişini çekilmelidir.

• UV kartın veya UV lambanın arızalı olması halinde UV kart veya UV lamba ayrı olarak sökülmemeli, kesinlikle sökülerek yenisi ile değiştirilmemeli, komple UV kart ve UV lamba grup olarak birlikte değiştirilmelidir.
• UV lamba ve UV kart, yedek parça olarak birlikte servis verilecektir (2985660100-UV_Lamba_Kart_Grubu)
UV lamba içerisinde civa bulunmaktadır. Bu nedenle servis verirken camın kırılmamasına dikkat ediniz.

Yapılması Gerekenler
Yapılmaması Gerekenler Bölge boşaltılmalıdır. Cıvaya çıplak elle dokunulmamalıdır. Bölgenin çok iyi havalandığından emin olunmalıdır. Bütün pencereler açılmalıdır.
Bütün elektrikli araçlar derhal kapatılmalı, fişten çekilmelidir. Isıtma, klima gibi sistemler çalışıyorsa derhal kapatılmalıdır. Civanın elektriği çok iyi ilettiği unutulmamalıdır. Elektrikli süpürge kullanılmamalıdır. Halı, battaniye, halı döşeme ve diğer yumuşak materyal üzerine döküldüyse bunlar atılmalıdır. Lavabo, tuvalet ve pis su giderlerine dökülmemelidir. Cıva süzgeci olan solunum maskesi bulundurulmalıdır. Cıva dökülen alanda sadece, cıva süzgeci bulunan özel maskeler takmış görevli kimseler bulunmalıdır. Cıvanın dağılmasına ya da boncuklanmasına yol açabilecek herhangi bir uygulama yapılmamalıdır. UV lamba kırıkları, civa içerikleri kesinlikle çöpe atılmamalı, uygun koruyucu lateks veya kauçuk eldiven ve civa süzgeci olan solunum maskesi kullanarak toplanmalı, tehlikeli atık olarak bertaraf tesisine gönderimi sağlanmalıdır. Cıva dökülen yere basılmamalı, buralarda yürünmemelidir.
Sizlere yedek parça olarak gönderilecek UV_Lamba_Kart_Grubu, camı korumak için balonlu naylona sarıldıktan sonra kutulanacaktır. Bu iki ambalajı çöpe atmayarak arızalı olanların bölgeye iadesi sürecinde ambalajlanması için kullanılmak üzere saklamalısınız.
Sizlerin de arızalı olan UV_Lamba_Kart_Grubunu tarafımıza geri gönderirken, aynı şekilde balonlu naylona sarmanız ve kutusuna koymanız gerekmektedir (ambalaj görsellerini aşağıda bulabilirsiniz).

Paylaş :