x
Yeni Üyelere Özel HEDİYELER
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Philips 

Philips markası, Karl Marx'ın anne tarafından kuzeni Gerard Philips tarafından 1891'de Hollanda'nın Eindhoven kentinde kuruldu.

Philips sektöre öncelikle karbon filamanlı lambalar üreterek girmesine rağmen, kısa bir süre içinde Avrupa'nın en büyük üreticisi haline geldi. Yeni aydınlatma teknolojilerindeki gelişmeler, Philips için büyüme programını ateşledi. Bu kıvılcımdan sonra marka, 1914'te fiziksel ve kimyasal olayları araştıran ve ürün yeniliğini harekete geçiren bir araştırma laboratuvarı kurdu. Bu arada ilk fabrikaları müzeye dönüştürüldü. 1918'de Philips, tıbbi bir X-ray tüpünü piyasaya sürdü.
1925'te Philips ilk televizyon denemelerine ve 1927'de radyo prodüksiyonuna başladı ve takvimler 1932 senesini gösterdiğinde, satış rakamları 1 milyonu gösterdi. Bu gelişmelerden bir yıl sonra Philips 100 milyonuncu lambasını üretti ve Amerika'da tıbbi röntgen ekipmanı üretmeye başladı.

Yıl 1939 olduğunda; İlk Philips elektrikli tıraş makinası piyasaya sürüldü ve dünya genelinde 45.000 kişiyi istihdam ediyor. Bu şekilde kısaca özetlenen Philips markasının hikayesi bu biçimde başlamış olsa da firma yenilikçi bir strateji ile hareket ederek büyüme ivmesini kaybetmemiş ve akla gelen sayılı markalardan birisi olarak anılmıştır. Teknoloji alanında.

Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.