x
Yeni Üyelere Özel HEDİYELER
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

FRIGIDAIRE

 Frigidaire Appliance Company, Avrupa en temel şirketi Electrolux'ün Amerika'deki tüketici ve ticari ev aletleri markası yan kuruluşudur.
Frigidaire, Fort Wayne, Indien temel'da Guardian Frigerator Company olarak kuruldu ve 1916'da Nathanniel B. Wales ve Alfred Mellowes tarafından icat edilen ilk bağımsız buzdolabını geliştirdi. 1918'de General Motors'un kurucusu William C. Durant, şahsen şirkete yatırım yaptı ve 1919'da Frigidaire adını aldı.
 Marka, 1900'lerin başından ortasına kadar soğutma alanında o kadar iyi biliniyordu ki, pek çok Amerikalı, markasına bakılmaksızın herhangi bir buzdolabını Frigidaire olarak adlandırdı.
Fransa, Quebec ve diğer bazı Fransızca konuşulan ülkelerde ya da bölgeler de, Frigidaire kelimesi çağımızda sıklıkla eşanlamlı olarak kullanılıyor. Frigidaire ya da öncülü Frigerator adı, yaygın olarak kullanılmakta olan İngilizce buzdolabının kökeni olabilir, ancak daha çok 1611 gibi erken bir tarih boyunca kullanıldığı bilinen bir kelime olan buzdolabının kısaltmasıdır.
1919'dan 1979'a kadar şirket General Motors'a aitti. Bu dönemde, önce Delco-Light'ın bir yan kuruluşuydu ve daha sonra Dayton, Ohio merkezli bağımsız bir bölüm oldu. Bölüm ayrıca GM'nin klimayla donatılmış arabaları için kompresör üretti. Şirketin sahibi General Motors iken, logosunda "General Motors Ürünü" ifadesi yer aldı ve daha sonra "General Motors Ev Ortamı Bölümü" olarak yeniden adlandırıldı. Frigidaire, 1979'da Beyaz Dikiş Makinesi Şirketine satışı yapıldı ve 1986'da şu anki en temel şirketi Electrolux tarafından satın alındı.

Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.