x
Yeni Üyelere Özel HEDİYELER
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

ECA

Elginkan Topluluğu'nu kuran Elginkan ailesinin memleketi Manisa'dır. Elginkan soyadını taşıyan aile, Ümmehan Elginkan tarafından Saruhan halkına bağlanır. Baba Ahmet Elginkan'ın aile kökeni, çağımızda Bulgaristan sınırları içinde bulunan Şumnu yakınlarındaki Rusçuk'tan gelmektedir ve ailesi "Rusçuklu Necipzade" olarak anılmaktadır.

1924 senesinde Hüseyin Ekrem ve 1926 senesinde Hüseyin Cahit İzmir'de kereste ticareti yapan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Hüseyin Ekrem ve Hüseyin Cahit Elginkan kardeşlerin üniversite eğitimi, Elginkan Topluluğu'nun çalışma alanlarının belirlenmesinde ve temellerinin atılmasında önemli rol oynuyor.

Eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi'nde tamamlayan Hüseyin Ekrem Elginkan, 1948'de Makine Mühendisi, 1950'de Hüseyin Cahit Elginkan İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.

Ankara'da yedek subaylık dönemini tamamlayan Hüseyin Ekrem ve Hüseyin Cahit Elginkan kardeşler, burda küçük ofis hizmetleri ve montaj projeleri yaparak müteahhit olarak iş yaşamına başladılar. 1953 senesinde müteahhitlik alanında çalışmalarını genişleten kardeşler, Anadolu'ya giren ilk müteahhitler olarak bilinirler. 1957 senesinde Ekrem, Cahit ve babaları Ahmet Elginkan'ın baş harflerinden alan E.C.A. Presdöküm A.Ş.'yi kurarak sanayi alanına adım atarlar.

1954'te Anne Ümmehan Elginkan, Hüseyin Ekrem Elginkan ve Hüseyin Cahit Elginkan; Elginkan Vakfı'nı kurma kararı alır; Bu karar, sonraki senelerde çeşitli aşamalardan sonra 1985 senesinde yürürlüğe girer. Türkiye'de kurulu iş grubunda vakıf kurma ve / ya da bir uygulama, ancak vakıf üzerinden dış toplumumuzun yönetimini yapabilmek için vakıfla bağ kurmada sık karşılaşılmayan bir uygulama olarak görülmektedir.

Vakfın amacı, Elginkan Topluluğu'nun sonsuza kadar yaşayıp milletine hizmet etmesini sağlamaktır.

Bugün yaklaşık 3000 çalışanı ve 19 şirketi ile çeşitli sektörlerde faaliyette bulunan Elginkan Topluluğu'nun kurucusu Hüseyin Ekrem Elginkan, 2 Nisan 1999 tarihinde vefat etti. Hüseyin Ekrem Elginkan, Türkiye Sanayileşme çalışmalarında öncü rol üstlenmenin beraberinde Ekonomide son senelerde önemi giderek çoğalan, Kurumsal Etik ve / ya da Kurumsal Etik anlayışının bizlere bıraktığına inanıyoruz en önemli miras.

Kurucumuz saygıdeğer insan Hüseyin Ekrem Elginkan'dan almış olduğumuz güveni, bizi aydınlatan Elginkan Ailesi ilkeleri ve EBEDİ MÜESSESE EBEDİ HİZMET ideali doğrultusunda inanç ve gururla taşıyoruz.

Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.